Доступність посилання

ТОП новини

Джелял: в Умерова серйозні проблеми з серцем, ФСБ домагається його виписки з лікарні


Ільмі Умеров

Медики виявили серйозні проблеми з роботою серця у заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу, але російська ФСБ продовжує наполягати на виписці Умерова з лікарні для проходження судово-психіатричної експертизи. Про це перший заступник голови Меджлісу кримських татар Наріман Джелял написав на своїй сторінці в Facebook після того, як відвідав Ільмі Умерова в медустанові.

«Результати медичних аналізів не радують. У Ільмі серйозні проблеми з роботою серця... Йому необхідна спеціалізована медична допомога. Тим часом, за наявною інформацією слідчий УФСБ не залишає спроб до рішення апеляційного суду у справі Умерова домогтися його виписки зі стаціонару з одночасною доставкою в особливе відділення психіатричного диспансеру для проведення судово-психіатричної експертизи. Чи зроблять там йому необхідну медичну допомогу, невідомо», – написав Джелял.

Він вказав на існуючі побоювання з приводу того, що замість експертизи Ільмі Умерова можуть піддати медикаментозному чи іншому впливу на його здоров’я.

«Силовики намагаються дискредитувати психічне здоров’я Ільмі Умерова, а, відповідно, всі його висловлювання і політичні оцінки, а також, можливо, прагнуть ізолювати його до закінчення виборів у середині вересня», – додав заступник голови Меджлісу.

У Меджлісі кримськотатарського народу перевіряють інформацію про те, що ФСБ Росії чинить тиск на лікарів медзакладу у Сімферополі. Про це напередодні заявив глава Меджлісу Рефат Чубаров.

Реакції російських правоохоронних органів з цього приводу поки немає.

Проти Ільмі Умерова російські правоохоронні органи в Криму порушили кримінальну справу за статтею «сепаратизм».

Ільмі Умеров був присутній 11 серпня на суді в анексованому Росією Криму з питання про призначення йому психіатричної експертизи і йому стало зле в залі засідань. Після приїзду «швидкої» і проведеного кардіографічного дослідження Умерова забрали в лікарню. Після цього суд ухвалив рішення про необхідність проходження Умеровим стаціонарної судово-психіатричної експертизи.

У російському правозахисному центрі «Меморіал» назвали кримінальне переслідування заступника голови Меджлісу кримських татар Ільмі Умерова в анексованому Криму незаконним і політично мотивованим, оскільки він не закликав до насильницьких дій.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG