Доступність посилання

ТОП новини
22 Червень 2018, Київ 23:40

Ситник: слідчі дії в рамках проваджень НАБУ проводилися законно


Артем Ситник

Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник заявляє, що слідчі дії в рамках проваджень, які перебувають у НАБУ, проводилися згідно з чинним законодавством.

«Моя позиція незмінна: негласні слідчі дії, які проводилися, провадження, які перебувають у Національному антикорупційному бюро, проводилися згідно з чинним законодавством, під прикриттям силового підрозділу НАБУ», – сказав Ситник.

Він повідомив, що для об’єктивного розслідування інциденту, який стався 12 серпня між співробітниками ГПУ та НАБУ, він запропонував генеральному прокурору Юрію Луценку «ті провадження, які зареєстровані працівниками Генпрокуратури, працівниками НАБУ, передати незацікавленому слідчому підрозділу – Головному слідчому управлінню Служби безпеки України».

Ситник наголосив, що наполягає, щоб у складі групи процесуальних керівників були представники Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, а до розслідування були залучені міжнародні експерти.

«Ми не боїмося цього розслідування, ми навпаки – будемо всіляко сприяти цьому розслідуванню, представляти всі необхідні документи, щоб оцінка дій працівників НАБУ і Генпрокуратури була дана як можна швидше», – сказав він.

Ситник також повідомив, що ті провадження, за якими проводилися негласні слідчі дії, залишаються в НАБУ, і за ними в майбутньому буде проводитися розслідування до ухвалення остаточного рішення.

Сьогодні генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що розслідування інциденту між співробітниками НАБУ і ГПУ розслідуватиме Служба безпеки України.

За даними НАБУ, 12 серпня працівники одного з департаментів Генпрокуратури вчинили насильницькі дії проти співробітників НАБУ, які проводили негласні слідчі дії. Невдовзі двох співробітників бюро доставили до генпрокуратури, де на них чинили тиск, а ще двоє були заблоковані в будівлі. Відтак бійці спецпідрозділу НАБУ розблокували своїх колег.

«Працівників НАБУ протримали 11 годин без подання будь-яких процесуальних документів… Є свідчення про застосування до них незаконних заходів фізичного та психологічного впливу», – розповів голова НАБУ Артем Ситник.

За фактом цього інциденту і ГПУ, і НАБУ почали кримінальні провадження.

Генпрокурор Юрій Луценко до сьогодні не коментував ситуацію, але 17 серпня повідомив, що зустрівся з Ситником.

Заступник начальника одного з департаментів Генпрокуратури Дмитро Сус, який безпосередньо брав участь у цих діях, назвав дії працівників НАБУ незаконними.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG