Доступність посилання

ТОП новини

Байден: США сказали Росії, що світ спостерігає, а Україну закликали до стриманості


Петро Порошенко (л), Джо Байден (п), комбіноване фото
Петро Порошенко (л), Джо Байден (п), комбіноване фото

Сполучені Штати Америки попередили Росію, що світ спостерігає за її діями стосовно України, і наголосили на необхідності знизити напруженість у цьому, повідомив Білий дім.

Як мовиться в повідомленні, таку інформацію передав президентові України Петрові Порошенку віце-президент США Джо Байден у телефонній розмові з ним у п’ятницю.

Байден також закликав Україну виявити стриманість, мовиться в повідомленні.

Обидва керівники в тій розмові «висловили занепокоєння через посилення останнім часом бойових дій на сході України, де порушення режиму припинення вогню з боку об’єднаних російсько-сепаратистських сил нині на найвищому рівні від 2015 року», поінформували в Білому домі.

Крім того, Байден і Порошенко обговорили умови Міжнародного валютного фонду, які він висунув для надання Україні наступного траншу фінансової допомоги, і «дійшли згоди про важливість недавніх зусиль України з метою продовжити критично важливі антикорупційні реформи», додали у Вашингтоні.

У Києві про цю ж розмову у п’ятницю ввечері повідомили, що співрозмовники «підкреслили важливість продовження зусиль, у тому числі і в рамках «нормандського формату», з метою виконання Росією мінських домовленостей, зокрема у безпековій сфері», а також «підкреслили важливість політико-дипломатичних зусиль з метою деокупації Криму», при чому віце-президент США «наголосив на послідовному дотриманні США невизнання окупації Криму».

«Сторони також обговорили важливість надання найближчим часом Україні траншу МВФ та надання кредитних гарантій США», – повідомили на Банковій.

Розмова відбулася на тлі значного загострення останніми днями становища на східному фронті, де російсько-сепаратистські сили знову почали масово застосовувати важкі озброєння для обстрілів позицій українських військ, у тому числі тилових, і населених пунктів, підконтрольних Києву. Так само останнім часом Москва почала нагнітати напруженість в окупованому Криму, куди перекинула значну кількість своїх військ і озброєнь і заявила про нібито викриту спробу Києва влаштувати на півострові «теракти», на що пообіцяла «належним чином відповісти». Крім того, також останнім часом Росія збирає значні кількості військ на східних кордонах України, заявляючи, що йдеться про військові навчання.

XS
SM
MD
LG