Доступність посилання

ТОП новини

Підпорядковане Держспецзв’язку підприємство заперечує видачу електронного цифрового підпису члену НАЗК


(©Shutterstock)

Державне підприємство «Українські спеціальні системи» (УСС), підпорядковане Держспецзв’язку, виступило 20 серпня із заявою, в якій заперечує видачу електронного цифрового підпису члена Національного агентства запобігання корупції Руслана Рябошапки. Саме за допомогою цього підпису до електронного держреєстру була внесена несправжня декларація Рябошапки.

«За час функціонування Акредитованого центру сертифікації ключів ДП «УСС», з 2014 по теперішній час, громадянин Рябошапка В.В. не звертався до ДП «УСС» за послугою, щодо видачі йому посиленого сертифікату відкритого ключа, тому інформація щодо можливого використання для злому автоматизованої системи електронного декларування ключа, виданого ДП «УСС», не відповідає дійсності», – ідеться в повідомленні структури, що перебуває в підпорядкуванні Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України (Держспецзв’язку).

У держпідприємстві вважають: ця ситуація свідчить, що система електронного декларування дозволяє анонімно заходити за допомогою будь-яких сертифікатів, що свідчить про відсутність у ній «основоположних принципів захисту інформації».

19 серпня депутати Верховної Ради Антон Геращенко та Іван Винник повідомили, що в базі електронних декларацій з’явився документ нібито від імені Руслана Рябошапки. У ньому зазначено, щоРябошапка нібито отримав 25 мільйонів гривень як гонорар від ТОВ «Неякісний розробник».

Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні заявила 20 серпня, що розміщення документів у тестовому режимі не є зламом програмного комплексу «Єдиний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання державних і муніципальних функцій».

Відповідно до Закону України «Про запобігання корупції», впродовж 60 днів після запуску системи електронного декларування декларації мають подати особи, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище. Це близько 50 тисяч високопосадовців, серед яких президент, прем’єр-міністр, члени уряду, народні депутати України, заступники міністрів, керівники центральних органів виконавчої влади та їхні заступники. Всі інші державні службовці почнуть заповнювати електронні декларації з 1 січня 2017 року.

Після низки суперечностей навколо сертифікації системи для подання таких електронних декларацій, яка мала запрацювати з 15 серпня, але була запущена без належної сертифікації, тепер вирішено, що вона має запрацювати повноцінно не пізніш як із початку вересня.

Як повідомила днями голова Національного агентства з питань запобігання корупції Наталія Корчак, на нараді з питань запуску системи електронного декларування під головуванням президента України Петра Порошенка, було вирішено: Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України у співпраці з Програмою розвитку ООН в Україні мають до кінця серпня доопрацювати перші три модулі програмного забезпечення Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Держспецзв’язку належить усунути недоліки, допущені компанією-розробником програмного забезпечення, і видати так само до 31 серпня атестат відповідності комплексної системи захисту інформації Єдиного державного реєстру декларацій. «Жодні технічні проблеми не можуть зривати стратегічно важливого для держави плану і ставати на заваді твердій політичній волі боротися з корупцією», – заявив на тій нараді Порошенко.

Повноцінне запровадження електронного декларування є однією з умов надання Україні безвізового режиму з ЄС та кредитів МВФ.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG