Доступність посилання

ТОП новини

На фестивалі «Смачний Спас» на Прикарпатті представили найбільший в Україні весільний струцень


У селі Спас Коломийського району на Франківщині відбувся V регіональний фестиваль автентичної кухні «Смачний Спас», родзинкою якого став рекорд Карпатського регіону – найбільший в Україні весільний струцень – обрядовий хліб.

За словами бібліотекаря села Великий Ключів Наталії Тафійчук, «це довгий плетений весільний калач, із яким молодий їхав на конях до молодої». Такий обрядовий хліб випікають солодким, аби «життя молодих було солодким». А прикрашають у кожному селі по-своєму: квітами, калиною, барвінком, кольоровими стрічками.

Фестивальний струцень складався з 16 хлібів, випечених найкращими господинями. Разом його довжина склала вісім метрів. У супроводі спеціальних коломийок у виконанні фольклорного ансамблю села Великий Ключів перед сценою кухарки прикрашали спільний весільний калач, кожна по-своєму.

Як сказав один з організаторів фестивалю, керівник кооперативу «Чиста флора» Михайло Стовп’юк, «струцень – це не просто хліб, це обряд, це душа народу». Він вручив начальникові управління культури Коломийської райдержадміністрації Людмилі Федур диплом про встановлення рекорду Карпатського регіону в категорії «мистецтво».

На фестивалі «Смачний Спас» діяли локації гуцульської, покутської кухні Коломийщини, спеціально до цієї акції видані і презентовані книги про автентичну кухню Коломийщини, легенди і традиційні страви села Спас. Більшість давніх рецептів записані від старших жінок.

Свої вироби представили виробники органічної продукції, виноградарі, пасічники. Проводилися дегустації і майстер-класи, концерти і забави.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG