Доступність посилання

ТОП новини
20 Липень 2018, Київ 14:12

ООН критикує страти в Іраку


Іракські прапори на масових могилах убитих курсантів у щойно визволеному тоді Тікріті, 7 квітня 2015 року

В ООН заявляють про страту в Іраку 36 чоловіків без проведення належного розслідування.

23 серпня в ООН заявили, що чоловіків стратили, базуючись на свідченнях секретних інформаторів. За даними ООН, страченим не забезпечили права на адвокатів.

В ООН закликають владу Іраку забезпечити прозоре і належне розслідування подібних справ.

Обвинувачених повішали 21 серпня у в’язниці на півдні Іраку, повідомляє державне телебачення країни за звину. Влада Іраку заявила, що страчені є сунітськими бойовиками, причетними до вбивства 1 тисячі 700 іракських солдатів, більшість з яких були шиїтами.

Масове вбивство здійснили у липні 2014 року бойовики угруповання «Ісламська держава» і союзники цього угруповання на околицях захопленого ними тоді міста Тікріта. Ісламісти-суніти полонили там курсантів училища Військово-повітряних сил Іраку, більшість яких були шиїтами, і здійснили масові розстріли близько 1 тисячі 700 із них. Поховання частини жертв ексгумували у квітні 2015 року, коли урядові війська Іраку і союзні їм місцеві ополчення визволили Тікріт від сил «Ісламської держави».

Загалом через причетність до цього масового вбивства судили чи ще судять понад 600 людей, частину засуджених до смертної кари вже стратили, ще приблизно 600 перебувають у розшуку.

Правозахисники тим часом критикують Ірак за систематичне використання смертної кари.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG