Доступність посилання

26 Червень 2017, Київ 00:02
Новини | Політика

«ДНР» не може мати акредитованих дипломатів у Чехії – чеське МЗС


МЗС Чехії вчергове заявляє, що угруповання «ДНР» не може мати ніякого представництва у цій країні, оскільки не є суб’єктом міжнародного права.

«Самозвана «Донецька народна республіка» не може мати акредитованих дипломатів у Чехії, оскільки Чехія не визнає існування «ДНР», відтак це не може бути міжнародним суб’єктом», – сказала речниця МЗС Чехії Міхаела Лаґронова 23 серпня у коментарі Радіо Свобода.

«Медіа повідомляють про представництво офісу так званої «Донецької народної республіки», що, найімовірніше, стосується зареєстрованої в Остраві асоціації, а не акредитованого дипломатичного офісу», – зазначила Лаґронова.

Про яку саме асоціацію йдеться, вона не уточнила.

Раніше у вівторок російські ЗМІ з посиланням на підтримуваних Росією сепаратистів угруповання «ДНР» повідомили про відкриття 1 вересня «представницького центру» «ДНР» у Чехії.

24 червня донецькі сепаратисти уже заявляли про відкриття у Чехії «представництва «ДНР». За інформацією донецьких сепаратистів, їхнім «представником» у Чехії є Нела Ліскова, голова громадської асоціації «Національна самооборона». Ця організація виступає з популістських і антизахідних позицій. Тоді якраз і заявлялося, що це «представництво» працюватиме в Остраві, де, за даними з фейсбуку Ліскової, вона й живе.

У МЗС Чехії тоді наголосили, що «Нела Ліскова не представляє Чехії, тож не може виступати від її імені». У МЗС Чехії тоді теж заявили, що угруповання «ДНР» не може мати представництва у цій країні, оскільки не є суб’єктом міжнародного права.

Нела Ліскова у травні 2016 року разом невеликою групою однодумців пікетувала посольство України в Чехії з протестом проти політики української влади щодо Донбасу і на підтримку сепаратистів.

В Україні збройні сепаратистські угруповання «ДНР» та «ЛНР», які контролюють частину Донецької і Луганської областей, визнані терористичними.

Україна і Захід звинувачують Росію у підтримці проросійських сепаратистів на Донбасі. Москва ці звинувачення відкидає, заявляючи, що на Донбасі немає російських військових, але є «добровольці».

Бойові дії на Донбасі тривають від квітня 2014 року. За цей час, за даними ООН, там загинули близько 10 тисяч людей.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG