Доступність посилання

ТОП новини

У «справі Онищенка» 5 підозрюваних уклали угоду про співпрацю зі слідством – НАБУ


Олександр Онищенко
Олександр Онищенко

У справі депутата Верховної Ради Олександра Онищенка 5 підозрюваних визнали себе винними й уклали угоду про співпрацю зі слідством. Про це повідомляє прес-служба Національного антикорупційного бюро України.

«Серед них директор біржі «Львівська універсальна», директор товарної біржі «Центр» та брокер однієї з бірж, які організовували фіктивні аукціони з продажу газу на користь фірм, підконтрольних народному депутату Онищенку. Також угоду зі слідством уклали куратор і відповідальна за створення фіктивних підприємств особа, через які виводилися кошти від перепродажу газу», – йдеться в повідомленні НАБУ.

«У даному випадку підозрювані активно співпрацювали зі слідством, дали цінні викривальні покази щодо організаторів злочину, а інкриміновані їм статті дозволяли укласти угоду з прокурором», – цитує прес-служба голову НАБУ Артема Ситника.

За даними бюро, станом на кінець серпня розірвано два з трьох договорів про спільну інвестиційну та виробничу діяльність між ПАТ «Укргазвидобування» та двома фірмами-учасницями так званої «газової схеми Онищенка»: ТОВ «Надра Геоцентр» і ТОВ «Фірма «ХАС». «Відповідно до даних договорів, видобутий газ шляхом проведення фіктивних аукціонів продавався за заниженими цінами підконтрольним фірмам-посередникам, які згодом перепродавали його промисловим споживачам за ринковими цінами», – зазначили у прес-службі НАБУ.

15 червня 2016 року НАБУ та Спеціальна антикорупційна прокуратура заявили про викриття організованого злочинного угруповання, що завдало збитків державі у розмірі понад 3 мільярди гривень унаслідок спільної діяльності на підставі угод, укладених із ПАТ «Укргазвидобування». Відповідно до доказів, отриманих під час досудового розслідування кримінального провадження, організатором корупційної схеми є депутат Верховної Ради Олександр Онищенко.

Сам він спростовує свою причетність до цього і називає порушену справу тиском на нього з метою відібрати його бізнес.

У липні Верховна Рада позбавила Онищенка депутатської недоторканності. Наприкінці липні депутат повідомив, що перебуває у Лондоні, але зазначив, що не має наміру просити там про політичний притулок. На допит НАБУ у Київ він, однак, досі не прибув.

Усього в рамках цього кримінального провадження затримано 12 підозрюваних.

XS
SM
MD
LG