Доступність посилання

ТОП новини

Порошенко про примусове тримання Умерова: сталінські часи повернулися


Офіційне інтернет-представництво президента України опублікувало цитати з інтерв'ю Петра Порошенка телеканалу CNN щодо примусового тримання в психіатричній клініці заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова.

«Ми бачимо, що сталінські часи 30-х років XX століття повністю повертаються», – сказав президент в інтерв'ю американському телеканалу.

Глава держави підкреслив, що це є ще одним додатковим аргументом, чому повинна бутикоординація зусиль для гарантування глобальної безпеки.

«Це не проблема виключно України, це проблема всього світу. І США, як світовий лідер, разом з нами стоять і повинні стояти на сторожі глобальної безпеки», – підкреслив Петро Порошенко.

Він зазначив, що сьогодні сотні українців перебувають у заручниках у російських в’язницях і в тюрмах на окупованій території.

Голова Меджлісу, народний депутат України Рефат Чубаров закликав українську владу переформатувати завдання на найближчий час. Він пропонує «відсунути часткові питання Донецької і Луганської областей, замінивши їх вимогою відновлення територіальної цілісності України». Про це Чубаров заявив 26 серпня під час мітингу на майдані Незалежності в Києві на підтримку ув’язненого в анексованому Криму Ільмі Умерова.

Умеров з 18 серпня знаходиться на примусовій стаціонарній судово-психіатричній експертизі в Сімферополі, його здоров'я погіршується.

Російська ФСБ порушила кримінальну справу стосовно Ільмі Умерова за статтею «сепаратизм» у травні 2016 року.

XS
SM
MD
LG