Доступність посилання

ТОП новини

ОБСЄ закликала українську владу ретельно розслідувати смерть російського журналіста Щетиніна


Олександр Щетинін

Представництво з питань свободи ЗМІ Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) закликало українську владу провести ретельне розслідування за фактом смерті російського журналіста Олександра Щетиніна у Києві.

«Обставини цієї трагедії мають бути швидко і ретельно розслідувані», – заявила 29 серпня представник ОБСЄ у справах свободи ЗМІ Дуня Міятович.

Міятович назвала смерть Щетиніна «втратою для медіа-спільноти».

Крім того, вона закликала владу покращити ситуацію щодо безпеки журналістів в Україні і здійснити заходи для повного і ефективного вирішення «проблеми безкарності».

Олександр Щетинін помер у квартирі в Києві на свій день народження, 27 серпня. Російський журналіст Олександр Щетинін переїхав до Києва у 2005 році. У Росії він заснував агентство «Новий регіон», після переїзду запустив українську версію ресурсу. У 2014 році Щетинін розірвав відносини з заснованим у Росії агентством, але продовжив співпрацю з українським сайтом та низкою інших українських видань.

Олександр Щетинін позиціонував себе як критик політики президента Росії Володимира Путіна. В Україні він подав запит на отримання українського громадянства.

Серед ймовірних причин загибелі Щетиніна поліція називає самогубство. Журналістка Ольга Мещерякова, яка працювала в одному виданні із загиблим журналістом, також вказала на факт самогубства, посилаючись на передсмертну записку чоловіка.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG