Доступність посилання

ТОП новини

Обстріл околиць Донецька та шахти імені Засядька здійснили російські підрозділи – розвідка


Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Представник Головного управління розвідки Міноборони України Вадим Скібіцький заявляє, що обстріл Куйбишевського району Донецька та шахти імені Засядька здійснили російські підрозділи. Про це він заявив в ефірі проекту Радіо Свобода, Радіо «Донбас.Реалії».

За його словами, це відбувається з провокаційною метою.

«Як відбувається провокація? По-перше провокація завжди попередньо планується. Визначаються підрозділи, які будуть здійснювати артилерійський вогонь. На ділянки, на яких буде здійснена провокація, зазвичай напередодні запрошуються журналісти. В багатьох випадках, використовуються різні вибухові речовини для того, щоб потім це видати за воронки від боєприпасів, снарядів, які нібито прилетіли з української сторони. І все це подається, як провокаційні дії або як обстріли з боку України», – сказав Скібіцький.

Він також наголосив на тому, що українська розвідка чітко і достовірно знає, де, коли і які провокаційні дії відбуваються. І, за словами Скібіцького, в більшості випадків розвідка вчасно попереджає громадськість і ЗМІ про ті дії, які планує Росія.

Російська сторона цих заяв наразі не коментувала, раніше сьогодні російські та підконтрольні проросійським сепаратистам ЗМІ повідомили про те, що українська артилерія нібито обстріляла кілька районів Донецька та шахту імені Засядька.

Конфлікт на сході України почався навесні 2014 року після російської анексії Криму. Україна і країни Заходу звинувачують Росію у збройній підтримці сепаратистів. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати російські «добровольці».

За даними ООН, від квітня 2014 року в Донбасі загинули близько 10 тисяч людей. У ЗМІ неодноразово з’являлися повідомлення про загиблих на Донбасі російських військовослужбовців.

XS
SM
MD
LG