Доступність посилання

ТОП новини

Правозахисники: ФСБ заявляє, що Панов відмовився від адвоката


Євген Панов
Євген Панов

В анексованому Росією Криму слідчий Федеральної служби безпеки вручив адвокату документ про те, що заарештований українець Євген Панов, якого російські спецслужби називають «диверсантом» і звинувачують у підготовці терактів на півострові, нібито не потребує його допомоги. Як повідомляє Кримська правозахисна група, про це повідомив брат Панова Ігор Котелянець.

Правозахисники також опублікували відповідний документ від російської ФСБ.

«Пред’явлена адвокату довідка подана від імені слідчого, в ній немає ні підпису самого Панова, ні його рукописного тексту, де він пише про свою відмову. Це суперечить нормам російського законодавства, яке на даний момент застосовується в Криму. Згідно з частиною 1 статті 52 КПК Росії, відмова від послуг адвоката допускається лише з ініціативи підозрюваного і заявляється в письмовому вигляді», – зазначають у правозахисній групі.

За словами правозахисників, адвокат із такою «відмовою» не згоден і має намір її оскаржити. Не згодні з такою відмовою і родичі Євгена Панова.

На думку правозахисників, у такий спосіб слідчі намагаються не допустити адвоката, якого залучила сім’я Панова. «Це є порушенням його права на справедливий суд і ефективний засіб правового захисту. Крім того, це може свідчити про намір приховати наслідки незаконних методів впливу на Панова в ході допитів», – відзначають експерти правозахисної групи.

10 серпня ФСБ Росії повідомила, що в ніч на 7 серпня в анексованому Криму затримали групу «українських диверсантів», які нібито готували теракти на півострові. Влада України заперечує ці звинувачення і назвала їх «провокацією» російських спецслужб.

За інформацією російських ЗМІ, число затриманих на півострові українців збільшилося до дев’яти, двоє з них – Євген Панов і Андрій Захтей – заарештовані.

XS
SM
MD
LG