Доступність посилання

ТОП новини

Суд заарештував квартиру і автомобіль судді Чауса


(©Shutterstock

Солом’янський районний суд Києва заарештував квартиру та автомобіль судді Дніпровського райсуду Києва Миколи Чауса. Про це йдеться в ухвалі суду від 25 серпня, яка опублікована в Реєстрі судових рішень.

Відповідно до ухвали, детективи НАБУ просили суд арештувати ще земельну ділянку і ще один автомобіль, якими користується суддя Чаус.

Суд частково задовольнив клопотання детективів, наклавши арешт із забороною відчуження на рухоме та нерухоме майно, що належить на праві власності Чаусу, а саме – автомобіль і квартиру.

11 серпня у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі заявили про намір вручити повідомлення про підозру судді Дніпровського районного суду Києва Миколі Чаусу за місцем його проживання.

9 серпня Національне антикорупційне бюро повідомило, що його детективи викрили суддю Дніпровського районного суду Києва, який вимагав та отримав неправомірну вигоду в сумі 150 тисяч доларів США (понад 3,7 мільйона гривень). Імені судді правоохоронці тоді не вказали, але впродовж ночі кілька депутатів і громадських активістів розкрили ці дані.

Згодом керівник САП Назар Холодницький зазначив, що викритий на хабарі суддя Дніпровського районного суду Києва Микола Чаус не може бути затриманий та взятий під варту через суддівський імунітет. Заступник Холодницького Володимир Кривенко заявив, що після повідомлення про підозру САП звернеться до Верховного суду України, щоб голова ВСУ звернувся з клопотанням до Верховної Ради про зняття суддівського імунітету.

Відповідно до Конституції України, суддя не може бути без згоди Верховної Ради України затриманий чи заарештований до винесення обвинувального вироку судом.

Верховна Рада розпочинає роботу у вересні, на 6 вересня заплановане відкриття 5-ї сесії парламенту.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG