Доступність посилання

ТОП новини

ЄС: запуск е-декларування є ключовим чинником продовження реформ


(©Shutterstock)

У Європейському союзі вважають запуск системи електронного декларування ключовим чинником продовження реформ.

«Сьогоднішній повторний запуск системи електронного декларування статків, яка отримала сертифікацію, є ще одним важливим кроком у боротьбі проти корупції в Україні. Це є ключовим чинником для продовження успішного процесу реформ. Технічні проблеми, з якими зіткнулася система після свого запуску, мають бути розв'язані якнайшвидше», – йдеться в повідомленні на сторінці представництва ЄС у Facebook.

Водночас у представництві переконані, що кінцевий успіх системи електронного декларування буде оцінюватися не за її формальним запуском, а за її ефективним та безперебійним функціонуванням.

У ЄС також вважають важливим те, щоб повна відповідальність за управління системою залишалася за Національним агентством з питань запобігання корупції (НАЗК), щоб забезпечувалася незалежність та чесність НАЗК.

Національне агентство з питань запобігання корупції запустило систему електронного декларування в постійну експлуатацію з півночі на 1 вересня.

Термін повноцінного запуску електронного декларування з 1 вересня був визначений як остаточний після того, як у первісний термін, до 15 серпня, отримати атестат відповідності системи захисту після низки суперечностей не вдалося. Відтак система декларування таки була запущена, але без належної сертифікації – це назвали дослідним режимом. 23 серпня, після появи сумнівів у захищеності системи, НАЗК взагалі закрила доступ до неї.

Відповідно до закону «Про запобігання корупції», впродовж 60 днів після запуску системи електронного декларування декларації мають подати особи, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище. Це близько 50 тисяч високопосадовців, серед яких президент, прем’єр-міністр, члени уряду, народні депутати України, заступники міністрів, керівники центральних органів виконавчої влади та їхні заступники. Всі інші державні службовці почнуть заповнювати електронні декларації з 1 січня 2017 року.

Повноцінне запровадження електронного декларування є однією з умов надання Україні безвізового режиму з Європейським союзом та кредитів Міжнародного валютного фонду.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG