Доступність посилання

ТОП новини

На зустрічі голів МЗС країн ОБСЄ важливу увагу приділили становищу в Україні


Франк-Вальтер Штайнмаєр, архівне фото

На неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн-учасниць Організації з безпеки і співпраці в Європі, що відбулася в німецькому Потсдамі, значну увагу приділили становищу в Україні.

Чинний голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штанйнмаєр, який прийняв зустріч, привітав важливу роль організації в роботі Тристоронньої контактної групи щодо врегулювання на частині українського Донбасу і самовіддану працю її Спеціальної моніторингової місії в Україні.

«Сьогодні ОБСЄ значно потрібніша, ніж була протягом десятиліть. Після анексії Криму, після конфлікту на сході України вона є нині єдиною інституцією в Європі, де, незважаючи на ці конфлікти, далі триває найчастіше зіткнення і завжди суперечливий обмін думками між Росією і Заходом», – сказав він.

У цьому зв’язку міністр наголосив, що всі сторони мають повністю гарантувати безпеку членів місії ОБСЄ і їхній безперешкодний доступ по всій території України, включно з зоною конфлікту. Штайнмаєр також привітав зобов’язання сторін дотримуватися припинення вогню на початку нового навчального року і висловив сподівання, що це перемир’я стане постійним.

При цьому він висловив розчарування станом виконання мінських домовленостей про врегулювання на сході України. Але, заявив Штайнмаєр, доки всі сторони конфлікту вважають ці домовленості за основу для переговорів, відходити від них не можна, а, навпаки, треба просуватися з їхнім виконанням.

Організація з безпеки і співпраці в Європі, в якій цього року головує Німеччина, бере участь у зусиллях для врегулювання конфлікту на частині Донбасу, зокрема, через діяльність Тристоронньої контактної групи, а також через роботу її Спеціальної моніторингової місії в Україні.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG