Доступність посилання

ТОП новини

Керівництво Ради закликає лідерів «Групи двадцяти» вжити заходів для звільнення українців, утримуваних у Росії


©Shutterstock

Керівництво Верховної Ради закликає лідерів «Групи двадцяти» вжити заходів для звільнення українців, утримуваних на території Росії. Про це йдеться у зверненні керівництва парламенту і депутатів до лідерів країн-учасниць саміту «Групи двадцяти».

«Закликаємо звернути увагу на ситуацію з політичними в’язнями у Росії, на систематичне порушення прав людини з боку Росії на тимчасово окупованих територіях України, на неприпустимість незаконного утримання громадян України на тимчасово окупованому Донбасі й у Криму, а також на переслідування проукраїнських, зокрема і кримськотатарських, активістів, що стали частим явищем у Криму», – мовиться у зверненні.

Українські парламентарі закликають лідерів «Групи двадцяти» рішуче засудити переслідування проукраїнських, зокрема і кримськотатарських, активістів, звільнити всіх ув’язнених активістів, серед яких Ільмі Умеров, Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Микола Карпюк, Станіслав Клих.

За даними керівництва Верховної Ради, сьогодні відомо про 107 полонених, які утримуються на тимчасово окупованих територіях Донбасу.

Саміт «Групи двадцяти» у Ханчжоу в Китаї запланований на 4–5 вересня.

Україна і Захід звинувачують Росію у підтримці сепаратистів на Донбасі, а також вимагають виконання Москвою Мінських угод, проте Росія ці звинувачення відкидає і заявляє, що є лише «гарантом» виконання Мінських домовленостей.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG