Доступність посилання

ТОП новини
24 Червень 2018, Київ 04:50

В Узбекистані оголосили про смерть президента Карімова


Іслам Карімов

Державне телебачення Узбекистану оголосило 2 вересня про смерть президента Іслама Карімова.

У п’ятницю зранку в Узбекистані оприлюднили офіційну заяву уряду країни про те, що Іслам Карімов був шпиталізований 27 серпня після інсульту, а за останню добу його стан «різко погіршився», і лікарі характеризують його як «критичний».

Це було перше офіційне визнання, що Карімов зазнав інсульту. Раніше про це повідомляла в соцмережах його дочка.

Чутки про смерть Іслама Карімова почали ходити ще 29 серпня, але тоді їх заперечили засоби інформації з посиланням на неофіційні «джерела». Дочка президента Лора Карімова-Тілляєва, яка напередодні повідомила про інсульт батька, вже 31 серпня дала знати, що він живий, висловивши в соцмережах подяку громадськості за «добрі й щирі слова підтримки і побажання швидкого видужання» президентові, які, за її словами, «допомагають його зціленню».

У четвер увечері з новою заявою, про похорон Іслама Карімова в Самарканді в суботу, 3 вересня, виступив сайт «Фергана.ру», що працює зі столиці Росії Москви; саме він 29 серпня єдиний заявив про смерть Карімова. Ця заява лишилася не підтверджена й не заперечена. Тепер цей сайт стверджує, що тіло Карімова у п’ятницю вже доставили до Самарканда.

Востаннє Карімова бачили на публіці в середині серпня. Святкування 25-ї річниці незалежності Узбекистану 31 серпня і 1 вересня відбулося без нього в обмеженому обсязі; на той час ніяких офіційних повідомлень про стан президента так і не було.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG