Доступність посилання

ТОП новини

У Києві відбулася акція на підтримку Умерова


Ільмі Умеров
Ільмі Умеров

У суботу в Києві відбулася акція на підтримку заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова, якого утримують у психлікарні в анексованому Росією Криму. Як повідомила на сторінці у Facebook його дочка Айше Умерова, об 11:00 на пішохідному мосту над алеєю Героїв Небесної Сотні вивісили банер на підтримку Умерова з написом: «Stop killing Ilmi Umerov» («Припиніть вбивати Ільмі Умерова»).

На акції був присутній і голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

Очікується, що акції на підтримку Ільмі Умерова відбудуться сьогодні в інших містах України, а також за кордоном.

Проти Ільмі Умерова російські правоохоронні органи в анексованому Криму порушили кримінальну справу за статтею «сепаратизм».

11 серпня Ільмі Умерову під час розгляду судом в анексованому Росією Криму питання про призначення йому психіатричної експертизи стало зле. Лікарі шпиталізували його з підозрою на інфаркт. Після цього підконтрольний Росії Київський райсуд Сімферополя ухвалив рішення про необхідність проходження Умеровим стаціонарної судово-психіатричної експертизи. До психлікарні його перевезли 18 серпня. Засідання лікарської комісії, яка зробить висновок судово-психіатричної експертизи, призначене на 7 вересня.

Захист Ільмі Умерова очікує, що вже наступного тижня надійде відповідь на клопотання про переведення Умерова на лікування в кардіологічне відділення. Родина заявляє про тяжкий стан його здоров’я.

У російському правозахисному центрі «Меморіал» назвали кримінальне переслідування заступника голови Меджлісу незаконним і політично мотивованим, оскільки він не закликав до насильницьких дій.

XS
SM
MD
LG