Доступність посилання

ТОП новини

Іслама Карімова поховали в Узбекистані


Могила Іслама Карімова, Самарканд, Узбекистан, 3 вересня 2016 року
Могила Іслама Карімова, Самарканд, Узбекистан, 3 вересня 2016 року

Президента Узбекистану Іслама Карімова в суботу поховали в його рідному місті Самарканд. Після церемонії прощання на історичній площі Регістан, яка відбулася за ісламською традицією, тіло Карімова поховали на цвинтарі Шахи-Зінда, де спочивають його батьки.

Участь у прощанні з Карімовим взяли тисячі людей та представники іноземних делегацій.

На церемонії прощання був прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв, президент Афганістану Ашраф Гані, президент Таджикистану Емомалі Рахмон, президент Туркменистану Гурбанґули Бердимухамедов. Від сусідніх країн Казахстану і Киргизстану на похороні були присутні прем’єр-міністри.

Як передає агенція «Інтерфакс-Україна», офіційний Київ на церемонії прощання з Карімовим представляв перший віце-прем'єр, міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів. Президент України Петро Порошенко раніше через соцмережі висловив співчуття народу Узбекистану у зв’язку зі смертю лідера країни. Сьогодні Петро Порошенко разом з прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом беруть участь у святкуванні дня міста Вінниця.

Про смерть Іслама Карімова в Узбекистані офіційно оголосили ввечері 2-го вересня, після декількох днів непідтверджених повідомлень з цього приводу. Карімов правив Узбекистаном протягом 27 років, він був незмінним з часу здобуття незалежності лідером найбільш населеної країни Центральної Азії.

XS
SM
MD
LG