Доступність посилання

ТОП новини
22 Липень 2018, Київ 12:35

Акції на підтримку Умерова відбулися в багатьох країнах світу


Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров

У багатьох країнах світу відбулися акції з вимогою звільнення з писхіатричної лікарні в окупованому Криму заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова.

У центрі столиці Чехії Праги кількадесят людей, серед яких були громадяни України, Чехії та Росії, зібралися під синьо-жовтим прапором з фотографіями кримськотатарського активіста й під гаслом #FreeUmerov.

Схожа акція відбулася і в латвійській Ризі. У російському Петербурзі та в Підмосков’ї з аркушами, на яких був надрукований хештеґ #FreeUmerov, відбулися одиночні пікети – це єдина дозволена в Росії форма несанкціонованого протесту.

У Португалії, Угорщині та Словенії участь в акції взяли співробітники українських дипломатичних представництв.

Акція українських дипломатів у Словенії
Акція українських дипломатів у Словенії

Зранку 3 вересня акція на підтримку Ільмі Умерова відбулася в Києві.

Проти Ільмі Умерова російські правоохоронні органи в анексованому Криму порушили кримінальну справу за статтею «сепаратизм».

11 серпня Ільмі Умерову під час розгляду судом в анексованому Росією Криму питання про призначення йому психіатричної експертизи стало зле. Лікарі шпиталізували його з підозрою на інфаркт. Після цього підконтрольний Росії Київський райсуд Сімферополя ухвалив рішення про необхідність проходження Умеровим стаціонарної судово-психіатричної експертизи. До психлікарні його перевезли 18 серпня. Засідання лікарської комісії, яка зробить висновок судово-психіатричної експертизи, призначене на 7 вересня.

Захист Ільмі Умерова очікує, що вже наступного тижня надійде відповідь на клопотання про переведення Умерова на лікування в кардіологічне відділення. Родина заявляє про тяжкий стан його здоров’я.

У російському правозахисному центрі «Меморіал» назвали кримінальне переслідування заступника голови Меджлісу незаконним і політично мотивованим, оскільки він не закликав до насильницьких дій.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG