Доступність посилання

ТОП новини

Росія: в Петербурзі затримали учасника акції на підтримку Умерова


Пікет на підтримку Ільмі Умерова, Санкт-Петербург, Росія, 3 вересня 2016 року
Пікет на підтримку Ільмі Умерова, Санкт-Петербург, Росія, 3 вересня 2016 року

У російському місті Санкт-Петербурзі під час акції на підтримку заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова був затриманий один із її учасників. Як повідомляє російська служба Радіо Свобода, всього в цьому заході брали участь 10 активістів руху «Солідарність», які вийшли на Невський проспект з плакатами на підтримку Умерова.

Учасникам пікетів активно заважали провокатори з провладного руху НОД («Національно-визвольний рух»). Вони оточували активістів, перетворюючи одиничний пікет на масовий, в результаті чого і був затриманий один із пікетників.

У Києві та багатьох інших містах світу 3 вересня відбулися акції на підтримку переслідуваного в окупованому Криму заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова.

Сам Умеров напередодні звернувся із закликом підтримати також інших політв’язнів Кремля.

ФСБ Росії затримала Умерова в Бахчисараї 12 травня. Проти Ільмі Умерова російські силові органи в анексованому Криму порушили кримінальну справу за статтею «сепаратизм».

11 серпня Ільмі Умерову під час розгляду судом в анексованому Росією Криму питання про призначення йому психіатричної експертизи стало зле. Лікарі шпиталізували його з підозрою на інфаркт. Після цього підконтрольний Росії Київський райсуд Сімферополя ухвалив рішення про необхідність проходження Умеровим стаціонарної судово-психіатричної експертизи. До психлікарні його примусово перевезли, достровоко виписавши з кардіології, 18 серпня. Засідання лікарської комісії, яка зробить висновок судово-психіатричної експертизи, призначене на 7 вересня.

Захист Ільмі Умерова очікує, що вже наступного тижня надійде відповідь на клопотання про переведення Умерова на лікування в кардіологічне відділення. Родина заявляє про тяжкий стан його здоров’я.

У російському правозахисному центрі «Меморіал» назвали кримінальне переслідування заступника голови Меджлісу незаконним і політично мотивованим, бо він не закликав до насильницьких дій.

XS
SM
MD
LG