Доступність посилання

ТОП новини

Росії дорого коштуватиме широкомасштабне вторгнення в Україну – Расмуссен


Андерс Фог Расмуссен
Андерс Фог Расмуссен

Якщо Росія здійснить широкомасштабне вторгнення в Україну, то це їй дуже дорого коштуватиме, вважає радник українського президента Петра Порошенка, колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен. Про це він сказав в інтерв’ю виданню «Апостроф», опублікованому 4 вересня.

«Я не думаю, що в інтересах Росії відкрито нападати на Україну, тому що це буде мати важкі політичні наслідки для Росії. Я також думаю, що Путін може досягти своїх політичних цілей без відкритого вторгнення в Україну. Для цього він використовує гібридну війну, «зелених чоловічків», кампанії з дезінформації, створює заморожений конфлікт на сході України. Він сподівається зробити Україну слабкою і залежною від Кремля. Це його мета », – сказав Расмуссен.

Він не виключає, що наступного разу, після Криму, «зелені чоловічки» можуть з’явиться в країнах Балтії.

«Ми не знаємо, ми дійсно не знаємо. Але, звичайно, це можуть бути три балтійські країни. Зокрема, Латвія і Естонія висловлюють серйозну стурбованість з цього приводу, оскільки в цих країнах є дуже великі російські меншини», – сказав радник українського президента.

«Вони стривожені доктриною Путіна, згідно з якою Росія може втручатися в справи інших країн для того, щоб захистити там російськомовні меншини. Я думаю, що ці три балтійські країни добре захищені, оскільки вони є членами НАТО, і відкрита агресія проти них неможлива», – зауважив колишній очільник НАТО.

Російська сторона наразі не коментувала цих заяв, але раніше неодноразово відкидала свою причетність до конфлікту на Донбасі.

Військові кораблі та літаки Росії з початку конфлікту в Україні все частіше фіксують поблизу повітряних і морських кордонів Балтії. У країнах Балтії неодноразово заявляли, що польотами своїх літаків біля їхніх кордонів Росія демонструє силу і тестує реакцію НАТО.

Конфлікт на сході України почався навесні 2014 року після російської анексії Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці сепаратистів. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати російські «добровольці».

XS
SM
MD
LG