Доступність посилання

ТОП новини

НСЖУ засуджує напад на «Інтер» і називає негідною дискусію у медіасередовищі


Наслідки пожежі в будівлі телеканалу «Інтер» на вулиці Щусєва, 4 вересня 2016 року

У Національній спілці журналістів України засуджують напад на телеканал «Інтер», що спричинив пожежу та руйнування приміщень.

У НСЖУ також називають негідною дискусію у журналістському середовищі, коли «окремі колеги вважають прийнятними методи фізичної розправи над працівниками медіа».

«Очевидно, що редакційна політика телеканалу «Інтер» викликає дискусії і загалом у нашому суспільстві, і серед медіафахівців. Так само останнім часом актуалізувалось питання зовнішнього впливу на інформаційну політику. Але в країні є регулятор – Нацрада з питань телебачення і радіо, є правоохоронні служби, які мають ефективно реагувати на порушення законів телеканалом, якщо вони мають місце», – сказав перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко, слова якого цитує прес-служба спілки.

«Надзвичайно обурює і та відверта зловтіха, яку демонструють окремі журналісти, обговорюючи погром на «Інтері». Ми зараз не говоримо про якість контенту, який продукує телеканал. Ми говоримо про те, що нетерпимість серед журналістів – це якраз ті «стандарти», які нам і намагаються нав’язати в ході гібридної війни», – додав він.

Вчора на вулиці Щусєва сталася пожежа в будівлі компанії, яка, серед іншого, виробляла програму «Подробиці» для телеканалу «Інтер».

У поліції Києва повідомили, що група осіб, приблизно 20 осіб, прийшли до будівлі, встановили туристичні палатки та принесли шини, згодом шини підпалили та кинули у будівлю, за попередньою інформацією, димову шашку, почалася пожежа. За даними силовиків, за медичною допомогою звернулися сім людей. Інцидент розслідують за статтями «хуліганство» і «умисне знищення або пошкодження майна» Кримінального кодексу України.

Згодом телеканал «Інтер» заявив, що в результаті пожежі повністю згоріла студія програми «Подробиці», а також постраждали деякі співробітники.

Inter Media Group, до складу якої входить телеканал «Інтер», вимагає провести об’єктивне розслідування обставин пожежі, а також звертається до президента України з закликом втрутитися в ситуацію з метою «відновлення законності і захисту від протиправних дій».

У ДСНС повідомили, що внаслідок пожежі загиблих чи травмованих не було.

Сьогодні біля телеканалу «Інтер» протестують, кілька ветеранських організацій заявили про початок акції з безстрокового блокування телеканалу.

Телеканал «Інтер» уже неодноразово пікетували, зокрема у лютому через інцидент з лайкою в прямому ефірі продюсера програми «Подробности недели» росіянки Марії Столярової, яку згодом звинуватили в симпатизуванні бойовикам на Донбасі і депортували з країни.

У 2013 році компанія GDF Media Limited Дмитра Фiрташа придбала Inter Media Group у K.H. Media Limited, яка належить Валерiю Хорошковському.

Телеканал «Iнтер» входить до трiйки найпопулярнiших телеканалiв України.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG