Доступність посилання

ТОП новини

Іран розкритикував організацію хаджу в Саудівській Аравії


Верховний лідер Ірану аятолла Алі Хаменеї

Верховний лідер Ірану аятолла Алі Хаменеї розкритикував Саудівську Аравію за організацію нею щорічного паломництва до найголовніших святинь ісламу.

«Через гнітючу поведінку правителів щодо гостей Бога світ ісламу має докорінно переглянути управління двома святими місцями й питання хаджу», – ідеться в поширеному 5 вересня повідомленні на сайті Хаменеї.

Він також негативно оцінив дії влади Саудівської Аравії після торішньої тисняви в Мецці, жертвами якої стали сотні паломників, у тому числі 460 іранців.

Саудівська влада в офіційному розслідуванні цього інциденту вказала, що деякі паломники проігнорували правила контролю в натовпі.

Між двома регіональними лідерами – Саудівською Аравією та Іраном в останні місяці зросла напрженість, зокрема, в підході до розв’язання конфліктів у Сирії та Ємені.

Саудівська Аравія розірвала дипломатичні відносини з Іраном на початку 2016 року після того, як іранські демонстранти розграбували саудівські дипломатичні представництва на знак протесту проти страти Ер-Ріядом відомого шиїтського клірика.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG