Доступність посилання

ТОП новини

Генпрокуратура: командувача Чорноморського флоту Росії Вітка викликають до суду


Олександр Вітко

У Генеральній прокуратурі України заявляють, що командувача Чорноморським флотом Росії Олександра Вітка викликають до суду.

Як повідомляє прес-служба ГПУ, судове засіданні у кримінальному провадженні щодо Вітка як обвинуваченого призначене на 26 вересня на 12:00 у Дніпровському районному суді Києва.

Проти Вітка порушене кримінальне провадження за фактом розв’язання та ведення представниками влади і Збройних сил Російської Федерації агресивної війни проти України, у результаті чого загинули люди та було окуповано Крим.

У квітні 2016 року прокуратура повідомила про підозру Вітку.Також у квітні суд дав дозвіл на затримання Вітка.

У лютому 2014 року невідомі озброєні люди, яких називали «зеленими чоловічками», захопили головні державні установи Автономної Республіки Крим і підняли над будівлями російський прапор. Крім того, «зелені чоловічки», яких також називали «ввічливими людьми», блокували українські військові частини.

16 березня 2014 року на території Криму і міста Севастополя відбувся так званий референдум про статус півострова, за результатами якого Росія заявила про включення Криму до свого складу.

Пізніше президент Росії Володимир Путін зізнався, що «зелені чоловічки» – російські військові.

Верховна Рада України офіційно оголосила початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією 20 лютого 2014 року. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Москва заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG