Доступність посилання

ТОП новини

Ільмі Умерова звільнили з психіатричної клініки в анексованому Криму


Ільмі Умеров
Ільмі Умеров

Заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова 7 вересня звільнили з психіатричної клініки в Сімферополі, де його від 18 серпня силою утримувала призначена Москвою влада анексованого Криму. Про це повідомили з Сімферополя рідні Ільмі Умерова й адвокати Марк Фейгін і Микола Полозов.

Як повідомив Марк Фейгін, «звільнення Ільмі Умерова – тільки частина того важливого завдання, яке ставив захист». Тепер, за його словами, адвокати мають намір домогтися зняття звинувачень з Ільмі Умерова.

Російські правоохоронні органи в анексованому Криму порушили проти нього кримінальну справу за статтею «сепаратизм».

11 серпня Ільмі Умерову в залі суду стало зле. Лікарі госпіталізували його з підозрою на інфаркт. Після цього підконтрольний Росії Київський райсуд Сімферополя ухвалив рішення про необхідність проходження Умеровим стаціонарної судово-психіатричної експертизи.

Захист Ільмі Умерова очікує, що вже наступного тижня надійде відповідь на клопотання про переведення Умерова на лікування в кардіологічне відділення. Сім’я заявляє про його тяжкий стан здоров’я.

У російському правозахисному центрі «Меморіал» назвали кримінальне переслідування заступника голови Меджлісу незаконним і політично мотивованим, оскільки він не закликав до насильницьких дій.

XS
SM
MD
LG