Доступність посилання

ТОП новини

Верховна Рада перенесла ухвалення рекомендацій щодо реінтеграції Криму


Депутати Верховної Ради України 7 вересня не змогли проголосувати ні за ухвалення, ні за внесення змін до проекту постанови «Про рекомендації парламентських слухань на тему: «Стратегія реінтеграції в Україну тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим і міста Севастополь: проблемні питання, шляхи, методи і способи». Розгляд питання перенесли. Як заявив народний депутат України Мустафа Джемілєв, проект має низку недоліків.

«По-перше, мова повинна йти не про реінтеграцію, а про деокупацію – звільнення Криму від окупації, тому що Крим відійшов від України не в результаті якоїсь дезінтеграції, а в результаті зухвалої окупації півострова іноземною державою, тому заголовок повинен бути змінений. По-друге, йшлося про необхідність внесення змін до Конституції Автономної Республіки, про це з цієї ж трибуни говорив і президент нашої країни, говорив, що Автономна Республіка повинна бути створена як форма реалізації корінного народу Криму на самовизначення. Повинна бути відповідна рекомендація», – сказав Джемілєв з парламентської трибуни.

За його словами, затвердження рекомендацій із закликом у них провести парламентські слухання в травні 2018 року з питання Криму означає прийняття факту, що до того часу Крим не буде деокупований.

15 червня у Верховній Раді відбулися парламентські слухання на тему: «Стратегія реінтеграції в Україні тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим і міста Севастополь: проблемні питання, шляхи, методи і спроби».

За результатами засідання розроблені рекомендації щодо подальших дій уряду України.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій проти Москви. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

XS
SM
MD
LG