Доступність посилання

ТОП новини

Мінські домовленості не мали майбутнього від початку – експерт


Експерт-міжнародник Ігор Тодоров вважає, що у Мінських домовленостей про врегулювання ситуації на Донбасі від початку не було майбутнього. Таку думку він висловив в ефірі проекту Радіо Свобода Радіо Донбас.Реалії.

Тодоров зазначив, що з міжнародно-правової точки зору вони не мають значення, але Київ вимушений був підписати їх.

«Україна вимушена була піти на це після поразок під Іловайськом та Дебальцевим, це був вимушений крок. Але на мій погляд, дуже чітко наше вітчизняне, експертне середовище ще наприкінці січня по пунктах сформулювало нежиттєздатність цих домовленостей», ­­­– сказав Тодоров.

Але, за словами експерта, іншої альтернативи переговорам у Мінську немає. І цей механізм, на його думку, треба використовувати для звільнення українських заручників.

6 вересня віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко повідомила, що за уточненими даними СБУ, у полоні бойовиків на окупованих територіях перебуває 115 громадян України, майже половина з яких військові. Також, за її даними, ще 498 людей вважаються зниклими безвісти.

Наступне засідання Тристоронньої контактної групи має відбутися у Мінську 21 вересня. Головною темою обговорення, за повідомленням української сторони, має стати обмін полоненими.

Звільнення полонених є однією з умов Мінських угод.

XS
SM
MD
LG