Доступність посилання

ТОП новини

Рада просить міжнародну спільноту не визнавати вибори до Держдуми Росії в Криму


©Shutterstock

Верховна Рада звертається до парламентів іноземних держав та міжнародних організацій із проханням утриматися від участі у спостереженні за ходом виборів до Держдуми Росії в анексованому Криму, а також закликає за будь-яких обставин не визнавати їхні результати.

За ухвалення відповідної постанови проголосували 269 народних депутатів при мінімально необхідних 226.

Українські парламентарі також наголошують, що стосовно усіх іноземців, які вирішать поїхати до Криму для участі у спостереженні за цими виборами, правоохоронці відкриють кримінальні провадження за порушення правил в’їзду на тимчасово окуповану територію України з метою заподіяння шкоди національним інтересам України та притягнуть таких іноземців до відповідальності.

Крім того, Рада просить парламенти іноземних держав оприлюднити офіційні заяви про нелегітимність визнання результатів виборів до Держдуми Росії через їхнє проведення у Криму.

«Такі заяви делегітимізують в очах міжнародної спільноти тих представників російського парламенту, які будуть обрані в результаті проведення виборів на території Криму», – йдеться у зверненні.

У Раді вважають, що лише продовження дотримання державами та міжнародними організаціями послідовної позиції із засудження агресії Росії проти України, засудження окупації та невизнання анексії Криму дозволить відновити суверенітет, територіальну цілісність та незалежність України у міжнародно визнаних кордонах.

Вибори в Держдуму Росії заплановані на 18 вересня за змішаною системою: 225 депутатів будуть обиратися за партійними списками, 225 – за одномандатними округами. Вперше голосування буде проходити в анексованому Криму.

Міністерство закордонних справ України заявляло, що голосування є незаконним, а проти кримських кандидатів у депутати будуть застосовані відповідні заходи. У свою чергу, прокуратура АРК в Києві пригрозила, що стосовно осіб, причетних до організації виборів в Криму, будуть відкриті кримінальні справи.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG