Доступність посилання

ТОП новини

У Кремлі не коментують заяви про початок приєднання Придністров’я до Росії


Дмитро Пєсков
Дмитро Пєсков

У Кремлі відмовляються коментувати заяви фактичної влади сепаратистського регіону Молдови Придністров’я про початок приєднання до Росії.

«Я не можу відповісти на це питання. Мені не відомо про будь-яку реакцію (Кремля). Потрібно розуміти, на чому ґрунтуються такі дії. Не володіючи деталями, я не можу це коментувати», – заявив речник російського президента Дмитро Пєсков.

В указі від 7 вересня, підписаному лідером сепаратистського регіону Євгеном Шевчуком, йдеться про необхідність реалізувати підсумки референдуму 2006 року, на якому близько 97% населення Придністров’я проголосували за приєднання до Росії.

Молдовське Бюро з реінтеграції у заяві 9 вересня наголосило, що референдум був проведений незаконно «неконституційним» сепаратистським керівництвом.

Придністров’я – сепаратистський регіон Молдови, де в радянські часи базувалася 14-а армія СРСР, а потім Збройних сил Росії. Після війни 1992 року, Кишинів втратив контроль над цим регіоном, в якому нині на лівобережжі Дністра живе близько півмільйона людей. У тій війні на боці сепаратистів взяли участь окремі бійці й цілі підрозділи й частини російської армії зі своїм озброєнням і бойовою технікою. Самопроголошеної «незалежності» Придністров’я не визнав ніхто у світі.

XS
SM
MD
LG