Доступність посилання

ТОП новини

США і Росія узгодили план щодо Сирії


Державний секретар США Джон Керрі (л) та міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, Женева, 9 вересня 2016 року
Державний секретар США Джон Керрі (л) та міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров, Женева, 9 вересня 2016 року

США і Росія досягли домовленостей про поновлення дї угоди про припинення вогню в Сирії та узгодили спільні зусилля для перемоги над терористичними угрупованнями в цій там і закладення основи для мирних переговорів.

Державний секретар США Джон Керрі та міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров оголосили про це після переговорів, які розпочалися в Женеві 9 вересня й завершилися вже вночі 10 вересня.

«Сьогодні Сполучені Штати і Росія оголошують план, який, ми сподіваємося, приведе до скорочення насильства, полегшить страждання і відновить рух у напрямку миру шляхом переговорів і політичних змін у Сирії», – сказав Керрі.

«Сполучені Штати мають намір вдатися до додаткових зусиль, оскільки ми вважаємо, що Росія і мій колега мають можливість натиснути на режим президента Сирії Башара Асада, щоб зупинити цей конфлікт, прийти до столу переговорів і укласти мир», – додав керівник американського зовнішньополітичного відомства.

Домовленості передбачають, що припинення вогню набирає чинності на заході сонця за місцевим часом 12 вересня, в перший день мусульманського свята Ід. Якщо перемир’я триватиме впродовж тижня, Сполучені Штати і Росія розпочнуть скоординовані удари по філії «Аль-Каїди» в Сирії – «Фронту ан-Нусра» та угрупованню «Ісламська держава».

XS
SM
MD
LG