Доступність посилання

ТОП новини

Через окупацію Криму голосування на території дипустанов Росії в Україні неможливе – МЗС


Порушення Москвою міжнародного права через проведення виборів до Держдуми Росії на тимчасово окупованих територіях унеможливлює голосування в приміщеннях російських дипломатичних і консульських служб в Україні. Про це агентству «Інтерфакс-Україна» заявив директор департаменту політики та комунікації МЗС України Олексій Макеєв.

«Міністерство закордонних справ України висловлює державі-окупантові рішучий протест щодо намірів провести вибори на тимчасово окупованій території України – території Автономної республіки Крим та міста Севастополя. МЗС України звернувся з вимогою не проводити вибори на території, тимчасово окупованій Росією, а також уникнути провокацій на територіях посольств і консульств, оскільки це порушує міжнародне право і законодавство України», – сказав Макеєв.

Він зазначив, що відповідно до Віденської конвенції про дипломатичні відносини, російські дипломатичні представництва мають поважати законодавство держави перебування і «не використовувати його приміщення в цілях, не сумісних з функціями представництва».

У день виборів до російської Державної думи, 18 вересня, Росія планувала в Україні відкрити виборчі дільниці в посольстві Росії в Києві і генеральних консульствах Росії в Одесі, Львові та Харкові.

Також Росія організовує вибори до нижньої палати свого парламенту на окупованій території в Криму. Верховна Рада України закликала парламенти світу не визнавати російські вибори на півострові.

Раніше сьогодні президент України Петро Порошенко доручив міністру закордонних справ Павлу Клімкіну проінформувати керівництво Росії про неможливість проведення виборів до Держдуми на українській території.

Голова ЦВК Росії Елла Памфілова заявила, що українська влада не може заборонити голосування на виборах до Державної думи тих громадян Росії, які перебувають на українській території. А заступник міністра закордонних справ Росії Григорій Карасін наголосив, що у Москві «чекають на офіційні роз’яснення, які мають бути докладними й конкретними».

На консульському обліку в Україні перебуває понад 81 тисяча громадян Росії з правом голосу.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

XS
SM
MD
LG