Доступність посилання

ТОП новини

МЗС: голосування в дипустановах буде, якщо Росія відмовиться від виборів на окупованих нею територіях України


Плакат Юрія Неросліка
Плакат Юрія Неросліка

У Міністерстві закордонних справ України заявили, що російські громадяни зможуть проголосувати в дипломатичних установах в Україні в разі офіційної відмови влади Росії від голосування на окупованих нею територіях України. Про це йдеться в заяві зовнішньополітичного відомства, розміщеній на його сайті.

«Нами було окремо наголошено, що проведення виборів депутатів Державної думи Росії у приміщеннях російських диппредставництв на території України можливе виключно після відмови російської сторони від проведення виборів на окупованих територіях України, а також після вилучення з федеральних списків кандидатів у депутати, висунутих російськими політичними партіями, що включені до регіональних груп, які охоплюють тимчасово окуповані Російською Федерацією території України», – йдеться в повідомленні.

МЗС також вкотре закликав офіційний Кремль припинити агресію проти України, а міжнародну спільноту – «посилити дипломатичну підтримку України, спрямовану на деокупацію Криму, а також окремих районів Донецької та Луганської областей».

Раніше директор департаменту політики та комунікації МЗС України Олексій Макеєв вже заявляв, що відповідно до міжнародного права, країна, яка незаконно захопила чужі території, не може проводити там свої вибори.

Президент України Петро Порошенко доручив міністру закордонних справ Павлу Клімкіну проінформувати керівництво Росії про неможливість проведення виборів до Держдуми на українській території.

Голова ЦВК Росії Елла Памфілова заявила, що українська влада не може заборонити голосування на виборах до Державної думи тих громадян Росії, які перебувають на українській території. А заступник міністра закордонних справ Росії Григорій Карасін наголосив, що у Москві «чекають на офіційні роз’яснення, які мають бути докладними й конкретними».

У день виборів до російської Державної думи, 18 вересня, Росія планувала в Україні відкрити виборчі дільниці в посольстві Росії в Києві і генеральних консульствах Росії в Одесі, Львові та Харкові. Також Росія організовує вибори до нижньої палати свого парламенту на окупованій території в Криму. Верховна Рада України закликала парламенти світу не визнавати російські вибори на півострові.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

XS
SM
MD
LG