Доступність посилання

ТОП новини

У Польщі заявили про «нові свідчення» у справі смоленської авіакатастрофи


На місці катастрофи під Смоленськом, архівне фото. Великий хрест поставили на місці, де знайшли тіло Леха Качинського

У Польщі заявили, що здобули «нові свідчення» у справі авіакатастрофи польського урядового літака під Смоленськом у Росії 2010 року, внаслідок якої загинули тодішній президент країни Лех Качинський і десятки представників керівництва, політичних і суспільних кіл країни.

Як заявив в ефірі телеканалу TVP Info голова підкомісії Сейму (нижньої палати парламенту Польщі) з розслідування обставин катастрофи Вацлав Берчинський, польська контррозвідка, Агентство внутрішньої безпеки, передала підкомісії ці нові свідчення, серед них і запис із диспетчерської вежі аеропорту Смоленська.

Як стверджує Берчинський, цей аудіозапис відрізняється від усіх, що були досі в матеріалах справи, і по суті суперечить їм. За його словами, йдеться про запис розмов між самими диспетчерами, і з нього, як каже Берчинський, випливає, що диспетчери могли ввести в оману екіпаж польського президентського літака, подавши йому хибні дані про відстань до початку злітної смуги.

За словами керівника підкомісії, вона збереться на засідання у вівторок, а в четвер її члени виступлять із прес-конференцією.

Наразі не ясно, які саме записи мав на увазі польський парламентар.

У Росії Міждержавний авіаційний комітет, що розслідував катастрофу, ще 18 січня 2011 року оприлюднив розшифровки всіх записів переговорів присутніх у пункті керування польотами.

Літак із президентом Польщі Лехом Качинським і десятками посадовців і громадських діячів, що прямували на вшанування пам’яті поляків, убитих радянськими спецслужбами 1940 року біля села Катинь Смоленської області, розбився 10 квітня 2010 року при заході на посадку на військовий аеродром у Смоленську. Загинули всі 96 людей, що були в ньому.

За даними розслідування, хоча в управлінні польотом російською стороною теж були недоліки, причиною катастрофи стали дії польського екіпажу, який намагався здійснити посадку в густому тумані на аеродромі, не пристосованому для таких посадок, і всупереч інформації керівників польотів про непридатні для посадки умови не ухвалив вчасного рішення йти на запасний аеродром. Зокрема, за результатами розслідування, екіпаж ішов на посадку з надто високою швидкістю зниження і знизився нижче від мінімально припустимої висоти. Відтак літак став збивати дерева за лічені метри від землі і при спробі аварійно набрати висоту з уже відламаною частиною крила перевернувся догори дном і впав.

У Польщі цих результатів не визнали і досі ведуть власне розслідування, вважаючи, що йдеться не про непрофесійні дії екіпажу, а про «теракт».

У Польщі, зокрема й серед членів парламенту, уряду й інших органів влади, широко розповсюджені «теорії змови», згідно з якими Росія нібито свідомо мала на меті знищити президента Польщі і штучно влаштувала катастрофу. Особливо палкі прихильники таких теорій стверджують, що й густий туман у момент катастрофи був створений штучно, а жертв її, що нібито залишилися живими, «добивали вже на землі».

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG