Доступність посилання

ТОП новини

ОБСЄ: вибори в Білорусі не були ні вільні, ні справедливі


Кент Гарстедт на прес-конференції в Мінську, 12 вересня 2016 року

Керівник спостерігачів Організації з безпеки і співпраці в Європі на парламентських виборах у Білорусі заявив, що ці вибори ні в якому разі не були вільними і справедливими.

Як сказав на запитання білоруської служби Радіо Свобода голова місії спостерігачів Бюро з демократичних інституцій і прав людини ОБСЄ Кент Гарстедт, порушень було так багато, що ці вибори не відповідали міжнародним стандартам вільних і справедливих виборів.

На прес-конференції в Мінську, де місія представила попередні результати спостереження за виборами, Гарстедт також звернув увагу, що влада Білорусі напередодні виборів дала низку обіцянок щодо прозорості виборчого процесу, але мало зробила для того, щоб виконати їх, і так і не виконала їх до кінця.

Керівник місії додав, що її члени як представники ОБСЄ дають рекомендації, як виправити ситуацію, щоб вибори відповідали міжнародними стандартам. Зокрема, за його словами, необхідні зміни і у виборчому законодавстві, і в практиці щодо реєстрації партій, свободи засобів інформації і політичної діяльності.

«У деяких галузях ми бачимо певний поступ, але це триває дуже довго. Потрібні швидші зміни, щоб рухатися у правильному напрямку», – сказав Кент Гарстедт.

Міжнародні спостерігачі ОБСЄ заявили на прес-конференції, що вибори відбулися спокійно, але їх не можна назвати демократичними. Порушення були і під час голосування, і під час підрахунку голосів. Передвиборні рекомендації ОБСЄ були далекі від виконання.

У їхньому письмовому попередньому звіті мовиться, що влада Білорусі організувала вибори ефективно, але не змогла подолати «низку системних недоліків» у виборчому процесі.

У неділю в Білорусі відбулися вибори до Палати представників, нижньої палати парламенту. За попередніми результатами, до палати, що має 110 депутатів, уперше за 20 років потрапили одна представниця опозиційних сил і одна незалежна депутат, не пов’язана з пропрезидентськими силами.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG