Доступність посилання

ТОП новини

У Кривому Розі на місці знесеного пам’ятника Леніну відкрили парк і скульптуру святого Миколая


Розкопки церкви на місці колишнього пам'ятника Леніну, Кривий Ріг (фото Криворізького історико-краєзнавчого музею)
Розкопки церкви на місці колишнього пам'ятника Леніну, Кривий Ріг (фото Криворізького історико-краєзнавчого музею)

У Кривому Розі на місці знесеного пам’ятника Леніну, де був виявлений старовинний храм, відкрили історико-меморіальний парк. Про це Радіо Свобода 13 вересня повідомили у прес-службі Криворізької міської ради.

За даними міськради, на місці, де стояв Ленін, тепер встановлена 4-метрова скульптура Святителя Миколая – його ім’я носив перший у місті кам’яний храм, який був тут понад сто років тому.

Окрім того, археологи завершили розкопки підмурків храму: щоб жителі бачили, якими вони були, їх закрили спеціальним скляним ковпаком, виставивши у своєрідній вітрині знахідки, що мають історичну цінність, – монети, предмети церковного вжитку.

Як поінформували у міськраді, площа навколо колишнього храму облаштована лавочками, повністю освітлюється в нічний час, незабаром тут мають запустити світлодіодний фонтан. Планують, що парк стане частиною більшого проекту – історико-архітектурного ансамблю, до якого увійдуть сквер, школа мистецтв, розкопки старовинної церкви.

У квітні 2016 року стало відомо, що в Кривому Розі, на місці знесеного пам’ятника Леніну, місцеві музейники виявили залишки старої церкви.

За словами істориків, на цьому місці колись стояв перший кам’яний храм Кривого Рогу, збудований у ХІХ столітті на честь Святого Миколи Чудотворця. Йому передувала дерев’яна церква, а тій – ще одна, теж дерев’яна. Зі встановленням радянської влади споруда була демонтована, від неї лишився тільки фундамент.

2014 року в Кривому Розі було повалено пам’ятник Леніну в Центрально-Міському районі міста. Міліція тоді порушила кримінальне провадження за статтею «умисне пошкодження майна».

XS
SM
MD
LG