Доступність посилання

ТОП новини

Президент підписав закон, що визначає не європейськими передачі держави-агресора чи окупанта


Президент України підписав закон про зміни до закону «Про телебачення і радіомовлення», які визначають, що створені з участю юридичних осіб-резидентів держави-агресора чи окупанта передачі не можуть вважатися передачею європейського виробництва, повідомлено на сайті Верховної Ради.

У картці законопроекту зазначено, що це сталося в понеділок.

Сам закон на сайті парламенту позначений як іще не чинний на цей час. Він набуде чинності з дня, наступного за днем офіційного опублікування, а оприлюднення на сайті Верховної Ради не вважається офіційним.

Змінений закон визначає, зокрема, що, якщо телевізійна чи радіопередача створена на замовлення або з участю однієї або декількох юридичних осіб-резидентів держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором та/або державою-окупантом, вона не може вважатися передачею європейського чи українського виробництва.

Визнання такою передачею важливе для виконання іншої норми закону: в передачах, крім супутникового мовлення, у проміжках часу між 07.00 та 23.00 повинні дотримуватися такі пропорції між українськими та іноземними передачами: передачі європейського виробництва, а також США та Канади повинні становити не менше ніж 70 відсотків від загального тижневого обсягу мовлення, в тому числі не менше ніж 50 відсотків від загального тижневого обсягу мовлення – передачі українського виробництва.

Також закон визначає, що в радіопрограмах музичні твори українських авторів і виконавців повинні становити не менше ніж 50 відсотків від загального щотижневого обсягу мовлення.

Цей закон Верховна Рада ухвалила ще 17 травня.

Раніше, 27 січня 2015 року, Верховна Рада своєю постановою затвердила звернення до міжнародних партнерів, у якому визнала Росію державою-агресором. Але це визнання, що міститься у зверненні, а не в самій постанові, є політичною заявою і не має прямих юридичних наслідків.

Але ще 15 квітня 2014 року Верховна Рада ухвалила закон «Про забезпечення прав і свобод громадян на тимчасово окупованій території України», яким Росія офіційно визнана державою-окупантом українського Криму.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG