Доступність посилання

ТОП новини

Порошенко доручив МЗС подати позов проти Росії через порушення морського права


 Петро Порошенко
Петро Порошенко

Президент України Петро Порошенко доручив Міністерству закордонних справ України подати позов про порушення арбітражного провадження проти Москви щодо захисту інтересів Києва у сфері морського права.

Як повідомляє прес-служба Адміністрації президента, позов подається у зв’язку із грубим порушенням Росією міжнародного права, агресією, яку вона вчинила проти України, анексією Криму, порушенням права України на природні ресурси у акваторіях Чорного та Азовського морів.

Порошенко повідомив, що цей позов пов’язаний, зокрема, зі сферою енергетичних ресурсів, коли Росія «краде нафту, газ, видобуваючи їх на морському шельфі України, відбувається крадіжка морських ресурсів та забруднення наших територій з негативним впливом на екологію басейну Чорного моря, в тому числі і під час будівництва Керченського мосту».

«Доручаю міністру закордонних справ України підписати і вже сьогодні направити до Росії повідомлення про арбітраж відповідно до Конвенції Організації Об’єднаних Націй з морського права», – сказав він.

У серпні міністр закордонних справ України Павло Клімкін анонсував передачу найближчим часом до міжнародних судових інстанцій справи щодо порушення Росією зобов’язань у рамках Конвенції ООН з морського права.

Україна подала низку позовів проти Росії до Європейського суду з прав людини: один – за фактом захоплення контролю Росією над Кримським півостровом і подіями, які відбулися пізніше на сході України і стосуються порушень прав людини, другий – щодо незаконного вивезення дітей-сиріт із Луганщини (з окупованого міста Сніжне) на територію Росії.

Також ще одне провадження у справах «Україна проти Росії» Європейський суд із прав людини відкрив за фактом порушення прав лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва та його сина Хайсера Джемілєва.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

XS
SM
MD
LG