Доступність посилання

ТОП новини

Чеський депутат у ПАРЄ: це було б помилкою України – відмовитися від роботи в ПАРЄ


©Shutterstock

Член делегації Чехії у Парламентській асамблеї Ради Європи Крістіна Зелєнкова вважає, що відмова України від роботи у ПАРЄ було б помилковим рішенням. Про це вона сказала у коментарі Радіо Свобода, реагуючи на заяву міністра закордонних справ України Павла Клімкіна про те, що українські депутати можуть припинити роботу у ПАРЄ, якщо асамблея визнає повноваження російської делегації.

«ПАРЄ пропонує простір для діалогу. Делегати ПАРЄ від України зробили велику роботу у Страсбурзі. Їх поважають інші країни-учасниці і їм потрібно продовжувати роботу», – сказала чеський депутат.

Зелєнкова також наголосила, що Україні важливо показати поступ у впровадженні реформ, особливо – у судовій системі та сфері боротьби з корупцією.

«На жаль, Україна наразі не на тій позиції, коли вона могла б дозволити собі вповільнити крок чи робити помилки», – додала чеський депутат.

Вона також висловила сподівання, що ПАРЄ не скасує санкції, запроваджені проти російської делегації. «Якщо ПАРЄ скасує санкції, запроваджені, перш за все, через анексію Росією Криму (а в цій справі ми нині не бачимо ніякого прогресу), це буде дуже поганим сигналом. Я сподіваюся, цього не трапиться», – зазначила Зелєнкова.

Водночас, за її словами, Росія є членом ПАРЄ, тому діалог із нею має тривати.

Крістіна Зелєнкова є членом комітету ПАРЄ з політичних справ і демократії. Вона була автором кількох доповідей з українського питання.

Заява Клімкіна про можливе припинення Україною роботи у ПАРЄ пов’язана з російськими парламентськими виборами 18 вересня, які Москва планує провести зокрема в окупованому Криму. Українське керівництво вже закликало міжнародну спільноту не визнавати результати цих виборів.

Україна також наполягає, що російські депутати не можуть відновити свою роботу у ПАРЄ доти, доки Росія не припинить окупацію Криму й агресію на сході України.

Російська делегація перебуває під санкціями ПАРЄ з квітня 2014 року: російських депутатів позбавили права голосу й можливості обіймати керівні посади. У січні минулого року російська делегація заявила про припинення своєї роботи у ПАРЄ.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG