Доступність посилання

ТОП новини

Біля Закарпатської ОДА мітингували з вимогою не перешкоджати децентралізації


На Закарпатті жителі кількох громад мітингують біля обласної держадміністрації, 15 вересня
На Закарпатті жителі кількох громад мітингують біля обласної держадміністрації, 15 вересня

На Закарпатті жителі кількох громад, які входять до сільських рад Копашньова та Нижнього Селища, мітингували біля обласної держадміністрації з вимогою підписати документи, що дозволяють об’єднатися громадам, а також не перешкоджати реформі децентралізації влади.

За словами голови робочої групи з питань об’єднання від Нижнього Селища Олександра Липчея, громада приїжджає до голови Закарпатської ОДА вже вдев’яте, на мітинг зібралися вперше, бо жодні попередні заходи не дали результату.

«Ми чекаємо отримання позитивного висновку на рішення двох сільських рад на виконання закону про добровільне об’єднання громад. 13 липня всі необхідні документи ми зібрали і направили в облдержадміністрацію. Протягом 5 днів мали бути надіслані висновки, що рішення сесії сільради відповідають Конституції України і законам. Сьогодні вже 15 вересня, а висновків немає», – сказав Липчей.

Консультант регіонального офісу реформ із децентралізації та розвитку Олег Лукша запевняє, що обидві громади всі процедури провели відповідно до законів і Конституції.

«Громади виконали всі вимоги, а перспективного плану розвитку області, на який можна посилатися, немає. До речі, влада сама має його розробити і ухвалити. Тому законодавчих підстав не давати громадам висновку не існує», – зазначає експерт.

До учасників мітингу вийшов заступник голова Закарпатської ОДА Віктор Мікулін, у компетенції якого є питання з децентралізації.

Він запевнив, що тривалий час документи вивчалися, але чому досі громади не отримали позитивного висновку, є різні причини, зокрема, те, що не затверджено перспективний план розвитку громад, а робоча група не збиралася кілька місяців.

«Ми на фаховому рівні з експертами повинні відпрацювати перспективний план області щодо об’єднання громад», – повідомив Мікулін і пообіцяв найближчим часом вирішити питання з планом.

Мітингувальники, не отримавши позитивної відповіді від влади, вирішили організувати також невеликий перформанс. Чоловіки принесли до будівлі Закарпатської облдержадміністрації труну, що символізувала поховання децентралізації.

Наступного разу, якщо влада не реагуватиме, мітингувальники обіцяють привезти місцеву циркову групу і влаштовувати під кабінетами чиновників вистави.

XS
SM
MD
LG