Доступність посилання

ТОП новини
22 Січень 2019, Київ 04:20

У Львові почався «Форум видавців», де обговорюють і книжки, і політику


На одному з попередніх «Форумів видавців» у Львові, архівне фото

У Львові почався 23-й Львівський міжнародний «Форум видавців». Цього року тут планують провести понад тисячу подій.

У рамках форуму вперше проходить Фестиваль «Місто Лема», присвячений польському письменникові-фантасту і уродженцю Львова Станіславу Лемові. Тут можна відвідати презентації, дискусії, віртуальні та реальні екскурсії місцями Лема, подивитися фільм про письменника.

Окрім книжкових новинок, на «Форумі видавців» говорили і про геополітичну ситуацію в Україні та світі. Почесний гість Форуму, литовський письменник і правозахисник Томас Венцлова сказав, що сьогоднішню політику президента Росії Володимира Путіна щодо України доводиться порівнювати з Другою світовою війною: «Росія вважає, що відповідно до свого націоналізму, розмірів, які склалися історично, вона має панувати над певною частиною світу. Сюди, з погляду Путіна, входять Україна, Білорусь, країни Балтії, Польща, може, навіть Фінляндія… На мою думку, це такий імперіалістичний націоналізм, і політика Путіна к Криму і на Донбасі така сама, як політика Гітлера в Австрії та Судетах».

Письменник Юрій Андрухович сказав, що в останні два роки и літературі помітні значні зміни. Пов’язано це, на його думку, з Майданом та війною на сході: «Не з’явилося нічого такого в літературі, що було б якимось чином абстраговане від війни чи від внутрішніх конфліктів у країні. У цій ситуації література, найімовірніше, є однією з форм реагування на ці події».

Ціна на книжки на цьогорічному форумі відрізняється від минулорічної. Продавці кажуть, що в середньому книжка подорожчала на 30–50 гривень. Причиною цього стало зростання цін на папір, фарбу, витрат на доставку. Стосується це і продукції, для якої папір купують за кордоном, і друкованої на папері українського виробника. Незмінною залишилася лише ціна на видання, наклад яких не додруковували з минулого року.

За чотири дні форуму львів’яни та гості можуть також відвідати тематичні форуми, присвячені історії, науці, Криму, мандрам, освіті, гендерній рівності.

Форум триватиме до 18 вересня.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG