Доступність посилання

ТОП новини

Естонія засудила російські вибори у Криму


Міністерство закордонних справ Естонії заявило, що глибоко шкодує з приводу наміру Росії провести вибори до своєї Державної думи і на незаконно анексованих територіях Криму і Севастополя.

«Здійснення такого плану стане черговим прикладом очевидного порушення суверенітету і територіальної цілісності України», – мовиться в заяві міністерства.

Естонія також високо оцінила рішення Бюро з демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки і співпраці в Європі не направляти до Криму своїх спостерігачів за виборами.

Але в заяві прямо не сказано, чи вважатиме Таллінн легітимними такі вибори.

Керівництво України закликає міжнародну спільноту не визнавати результатів виборів до Державної думи, нижньої палати парламенту Росії, 18 вересня з огляду на те, що Кремль вирішив проводити їх також і на території окупованого українського Криму.

У низці країн уже виступили з заявами про засудження таких планів Москви і про «невизнання результатів виборів у Криму», але так само без уточнень, чи вважатимуть нелегітимними обрання всієї Держдуми.

Нижня палата російського парламенту обирається за мішаною системою. Намагаючись провести ці вибори 18 вересня також на окупованій частині України, у Криму, Москва розмістила на півострові кілька одномандатних мажоритарних округів, але також залічила Крим до загальноросійського багатомандатного федерального округу в сусідній Росії, за яким обирається половина складу Держдуми. Таким чином, у разі голосування у Криму будуть спотворені результати виборів більш ніж половини складу палати.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG