Доступність посилання

ТОП новини

В МВФ підтвердили можливість надати Україні новий транш до кінця року


У Міжнародному валютному фонді заявили, що новий перегляд програми співпраці з Україною і надання їй нового траншу позики можуть відбутися вже до кінця цього року після того, як черговий транш Київ отримав у середу.

Речник МВФ Джеррі Райс додав на прес-конференції у Вашингтоні, що наразі не може назвати точної дати чи суми, бо це ще не вирішено. Він не став підтверджувати чи заперечувати заяву керівництва Національного банку України, що цей наступний транш міг би скласти 1,3 мільярда доларів.

Райс назвав звичним те, що сума наданого Україні траншу склала 1 мільярд доларів, хоча спершу планувалося 1 мільярд 700 мільйонів. За словами речника, такі корегування робилися вже не раз і стосовно різних країн із метою краще пристосувати суму позики до конкретної схваленої програми співпраці.

На запитання про винятки з загальних вимог МВФ для отримання траншу, які фонд надав Україні, речник сказав, що йшлося про суто технічні питання, і такі питання іноді потребують технічних винятків.

Щодо одного з цих винятків, який стосувався вимоги до країни не мати накопичення зовнішніх заборгованостей, тоді як Україна має борг перед Росією на суму у 3 мільярди доларів і він через відсотки за ним зростає, речник заявив: Рада директорів МВФ оцінила те, наскільки сумлінно Україна намагалася вирішити це питання, і вирішила, що вимоги сумлінності були виконані. Це питання ставили двічі, і двічі Джеррі Райс підтвердив цю відповідь.

У середу ввечері Міжнародний валютний фонд після тривалих зволікань вирішив надати Україні черговий транш позики на суму в 1 мільярд доларів. При цьому МВФ зазначив, що, здійснивши перегляд програми співпраці з Україною, Рада директорів схвалила винятки з критеріїв, необхідних для отримання позики, зокрема, щодо обсягу міжнародних валютних резервів чи щодо ненакопичення боргів за зовнішніми запозиченнями – цей пункт має на увагу ситуацію з боргом перед Росією на суму у 3 мільярди доларів плюс відсотки, який узяла влада попереднього президента Віктора Януковича і неповернення якого Київ тепер захищає в суді в Лондоні.

Після цього в російських засобах інформації стали писати статті про те, що такі винятки, мовляв, означають, що цей транш був останнім і більше грошей Україна від МВФ не отримає.

Від серпня 2015 року Україна не отримувала нових виплат від МВФ із пакета фінансової допомоги загальним обсягом 17,5 мільярдів доларів, затвердженого у квітні 2015 року. У рамках цієї програми Україна отримала минулого року два транші від МВФ – обсягом 5 та 1,7 мільярда доларів.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG