Доступність посилання

ТОП новини

У Польщі заявляють про фальсифікацію в розслідуванні авіакатастрофи під Смоленськом у 2010 році


Записи чорних скриньок польського президентського літака, який зазнав авіакатастрофи під Смоленськом 2010 року, були сфальсифіковані, а багато документів у цій справі були приховані. Про це заявили експерти комісії, яка розслідує обставини трагедії.

Як інформує Радіо Польща, з польських реєстраторів був видалений короткий відрізок, на місце якого був вставлений відрізок з російського реєстратора. У вилученому відрізку містилася інформація про неполадки двигуна, генераторів і радіовисотомірів, що трапилися, коли президентський літак пролітав на висоті 15 метрів.

У 2011 році попереднє розслідування назвало авіакатастрофу наслідком помилок польських пілотів, а також погане керівництво з боку російських диспетчерів за умов щільного туману. Окремий звіт російських експертів вказував на ймовірну присутність у кабіні пілотів командира польських Військово-повітряних сил і містив припущення, що він міг наполягти на посадці, попри погані погодні умови.

10 квітня 2010 року в катастрофі Ту-154 у Смоленську загинули 96 осіб, серед яких президент Польщі Лех Качинський із дружиною, керівники всіх родів військ, начальник генерального штабу, представники Сейму і Сенату, канцелярії президента, останній президент Польщі у вигнанні Ришард Качаровський, представники вищого військового командування, політичних партій, громадські та релігійні діячі.

XS
SM
MD
LG