Доступність посилання

ТОП новини
19 квітня 2021, Київ 23:07

Порошенко закликає світ запровадити нові секторальні санкції проти Росії


Петро Порошенко

Президент України Петро Порошенко закликає міжнародну спільноту запровадити нові секторальні санкції проти Росії. «Без санкцій ми нічого не доб’ємося», – заявив він, виступаючи на щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії (YES) 16 вересня в Києві.

Президент додав, що Україна не є членом НАТО і захищається власною зброєю. «Але санкції – це єдиний механізм утримати Путіна при столі переговорів. І ми на це розраховуємо», – зауважив Порошенко.

Президент України також закликав США розглянути можливість запровадити оновлений варіант обмежувальної торгової поправки Джексона-Веніка щодо Росії через порушення нею прав людини.

«Я та людина, яка свого часу просила в американському Конгресі зняти поправку Джексона-Веніка щодо України. Зараз настав час впровадити її щодо Росії», – заявив Порошенко.

За словами президента, відповідні консультації з партнерами України уже відбуваються.

Поправка Джексона-Веніка – поправка 1974 року до закону про торгівлю США, що обмежує торгівлю із країнами, які перешкоджають еміграції, а також порушують інші права людини.

США, як і ЄС, країни-члени «Групи семи» і ще деякі держави, запровадили у зв’язку з агресією Росії проти України загалом кілька пакетів санкцій, головно проти російських фізичних і юридичних осіб, але також проти осіб та інституцій із лав сепаратистів Донбасу і Криму, а також представників колишнього керівництва України.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG