Доступність посилання

ТОП новини

НАБУ не може розслідувати статки Шокіна, бо він подав дeкларацію до запуску е-дeкларування


Екс-генпрокурор Віктор Шокін
Екс-генпрокурор Віктор Шокін

Національне антикорупційне бюро України не має правових підстав для відкриття провадження щодо колишнього генерального прокурора Віктора Шокіна, оскільки він подавав декларацію до початку дії закону України «Про запобігання корупції». Про це йдеться у відповіді НАБУ народному депутатові від БПП Мустафі Найєму, який подав до бюро заяву про злочин за фактами, оприлюдненими в розслідуванні «Приховане життя Віктора Шокіна» програми «Схеми».

Депутат із посиланням статтю 366-1 Кримінального кодексу України (внeсeння нeдостовірних даних до дeкларації) і статтю 368-2 ККУ (незаконне збагачення) просив притягнути Віктора Шокіна до кримінальної відповідальності.

У відповіді НАБУ йдеться, що Шокіна неможливо притягнути до кримінальної відповідальності за внесення недостовірних даних до декларації, оскільки відповідальність передбачена у разі виявлення невідповідностей саме в електронній декларації. А Віктор Шокін за 2015 рік подавав паперову.

«Кримінальну відповідальність за статтею 366-1 Кримінального кодексу України передбачено за подання недостовірних відомостей саме в електронній декларації, форму якої встановлено законом «Про запобігання корупції», а Шокіним В.М. подано паперову декларацію, передбачену законом «Про засади запобігання і протидії корупції», – мовиться у відповіді.

Так само, зазначають у бюро, неможливо притягнути до відповідальності екс-генпрокурора і за статтею 368-2 ККУ, яка передбачає покарання за незаконне збагачення – бо майно було придбане до березня 2015 року, коли почала діяти потрібна редакція статті.

«За наведеними у Вашому зверненні відомостями Національним антикорупційним бюро України проведено детальну перевірку майнового стану Шокіна В.М. і членів його родини. При цьому набуття вказаними особами з 04.03.2015, тобто після набуття чинності зазначеною редакцією статті 368-2 Кримінального кодексу України, активів, які перевищують вищевказані суми і не відповідають незадекларованим раніше доходам, не встановлено», – йдеться у відповіді.

Раніше журналісти програми «Схеми», спільного проекту Радіо Свобода і телеканалу «UA:Перший», ґрунтуючись на документах, встановили, що цивільна дружина Віктора Шокіна, лікар Оксана Гриневич на початку 2015 року, на той момент уже два роки перебуваючи у декреті, придбала маєток в елітному районі Небушице у столиці Чехії Празі. Такий самий маєток по сусідству в червні 2016 року продавали за 10 мільйонів крон (це приблизно 10 мільйонів гривень). Сам Віктор Шокін на той час був заступником генерального прокурора Віталія Яреми і готувався очолити Генпрокуратуру.

Маєток в елітному празькому районі Небушице, записаний на компанію цивільної дружини екс-генпрокурора Віктора Шокіна Оксану Гриневич
Маєток в елітному празькому районі Небушице, записаний на компанію цивільної дружини екс-генпрокурора Віктора Шокіна Оксану Гриневич

У Гриневич і Шокіна є спільна трирічна дитина, на яку також оформлений елітний маєток під Києвом у селі Забір’я, яким Шокін володів до літа 2014 року. Це підтверджується договором дарування маєтку, який наводять журналісти програми «Схеми».

У своїх деклараціях Віктор Шокін роками приховував, що має родину, а також оформлене на неї елітне майно.

25 серпня в ефірі телеканалу «112 Україна» екс-генпрокурор звинуватив журналістів у підготовці «замовного матеріалу» і заявив про намір судитися. «Схеми» звинувачення Шокіна відкинули, закликали його надати конкретні і переконливі докази своїм твердженням, що розслідування мало замовний характер, а також наголосили на готовності до судового процесу.

XS
SM
MD
LG