Доступність посилання

ТОП новини

Міськрада Синельникова заборонила ввезення львівського сміття


Ілюстраційне фото

Депутати Синельниківської міської ради, що на Дніпропетровщині, заборонили звезення твердих побутових відходів зі Львова на місцевий полігон. Відповідне рішення ухвалили 16 вересня на позачерговій сесії міськради.

За даними міськради, полігон у Синельниковому невеликої ємності й призначений лише для утилізації місцевого сміття.

Водночас у Дніпропетровській обласній раді заявили, що «влада буде вживати заходів, щоб надалі такого не було». Як зазначив депутат облради Володимир Хоришко, немісцеве сміття завозилось на полігон упродовж двох діб, без погодження з місцевою владою.

«Мене дивує, як ніхто з громади, з представників влади не побачив, що 28 вантажівок їдуть через усю Україну без документів», – сказав Хоришко.

15 вересня у 70-тисячному Синельниковому, що на Дніпропетровщині, місцеві жителі протестували проти звезення на місцевий полігон немісцевого сміття. Люди, які чергували біля сміттєзвалища, розповіли, що у ніч на 15 вересня туди заїхало 17-18 фур зі львівськими номерами, завантажені сміттям, у попередню ніч – ще 10. Місткість кожної машини складала понад 20 тонн. Як розповіли активісти, щоб затримати вантажівки зі сміттям до приїзду поліції, вони вдались до вимушеного кроку – прокололи шини трьом фурам.

Як зазначили активісти, сміттєвий полігон Синельникового досі приймав лише місцеві тверді побутові відходи, однак комунальний об’єкт перебуває в суборенді одного з місцевих підприємців, прізвище якого активістам не вдалося з’ясувати, і той самочинно ухвалив рішення про прийом немісцевого сміття.

На початку тижня невдоволені жителі околиці Дніпра – Діївки – перекрили трасу на Кривий Ріг, протестуючи проти використання сміттєзвалища поблизу їхнього мікрорайону для утилізації побутових відходів зі Львова. Акція була ініційована будинковими комітетами мікрорайону. Того ж дня міська влада заявила, що Дніпро вже не прийматиме на свій полігон сміття зі Львова, адже термін дії домовленості між містами спливає 13 вересня. Загалом, за даними посадовців міськради, місто взяло на утилізацію майже 8,8 тисячі тонн зі Львова, однак умови договору між містами не відомі.

Радіо Свобода звернулося з інформаційним запитом на ім’я міського голови Дніпра Бориса Філатова, щоб з’ясувати подробиці цього рішення, однак відповіді наразі не було.

XS
SM
MD
LG