Доступність посилання

ТОП новини

Рішення МЕРТ щодо перепідпорядкування «Укртрансгазу» може бути змінене – Гройсман


Володимир Гройсман
Володимир Гройсман

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявляє, що рішення Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) щодо перепідпорядкування компанії «Укртрансгаз» може бути змінене.

«Я розберуся з цим питанням і поставлю крапку, щоб українська компанія була прозора і ефективна», – сказав Гройсман 17 вересня під час виступу на 13-й щорічній зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES).

Володимир Гройсман зазначив, що Мінекономрозвитку діяло у межах своїх повноважень.

16 вересня у «Нафтогазі України» заявили, що рішення Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) забрати компанію «Укртрансгаз» у своє управління ставить під загрозу отримання кредитів для закупівлі газу для опалювального сезону. Також у «Нафтогазі» зазначили, що це рішення суперечить як вимогам Третього енергопакету, так і Закону України «Про ринок природного газу».

7 вересня Міністерства економічного розвитку і торгівлі внесло зміни до статуту «Нафтогазу», поклавши на себе функції управління компанією «Укртрансгаз». Таке рішення у МЕРТ пояснили необхідністю виконання зобов’язання щодо Третього енергетичного пакету Євросоюзу.

Донині «Нафтогаз України» здійснював повний цикл операцій розвідки та розробки родовищ, експлуатаційного та розвідувального буріння, транспортування та зберігання нафти і газу, постачання природного і скрапленого газу споживачам. Відокремлення функцій, зокрема, транспортування газу вимагає, серед іншого, так званий Третій енергопакет нормативних актів Європейського союзу, втілити які зобов’язалася й Україна.

100% акцій «Нафтогазу» належать Міністерству економічного розвитку і торгівлі.

XS
SM
MD
LG