Доступність посилання

ТОП новини

У Росії опозиційна партія відмовляється визнати вибори в Держдуму легітимними


Михайло Касьянов
Михайло Касьянов

Лідер ПАРНАСу Михайло Касьянов відмовився визнавати легітимними вибори в Держдуму Росії, що відбулися 18 вересня. Він наголосив, що вибори не були вільними і чесними, а в ході голосування були допущені масові фальсифікації.

Касьянов наголосив, що після виборів різко впали шанси на «конституційну мирну зміну влади» в країні. Також лідер опозиційної партії запевнив, що не збирається залишати посаду. Він додав, що залишається відкритим до діалогу з іншими опозиційними силами, зокрема з «Яблуком» і з Олексієм Навальним.

На виборах 18 вересня за ПАРНАС, за попередніми даними, проголосувало менше одного відсотка виборців. Партія не пройшла в Держдуму Росії і не може претендувати на державне фінансування. «Яблуко» набрало менше ніж два відсотки голосів. Одномандатники від ПАРНАСу, «Яблука» і «Відкритої Росії» також не отримали місць у Держдумі Росії.

На виборах у російську Державну думу лідирує партія «Єдина Росія». За даними Центральної виборчої комісії, за підсумками обробки близько 90 відсотків виборчих бюлетенів, за партійними списками за цю партію проголосували понад 54 відсотків виборців. По одномандатних округах вона також отримала абсолютну більшість голосів – представники партії лідирують у 203 округах з 225.

Також у Держдуму пройшли КПРФ, у якої 13 з половиною відсотків голосів виборців, незначно відстала від комуністів ЛДПР (13,3 відсотка) і «Справедлива Росія», що отримала трохи більше ніж 6 відсотків. По одномандатних округах в Держдуму проходять дві партії: «Родіна» і «Громадянська платформа».

XS
SM
MD
LG