Доступність посилання

ТОП новини
17 Серпень 2018, Київ 20:25

Військові літаки атакували гуманітарний конвой у Сирії


Діти на зруйнованій вулиці сирійського Алеппо, 18 вересня 2016 року

Спостерігачі у районі сирійського міста Алеппо повідомляють, що військові літаки атакували гуманітарний конвой, який намагався доправити допомогу цивільним у потерпілій внаслідок тривалих боїв провінції. Це сталося після того, як військові Сирії оголосили, що більше не дотримуватимуться режиму перемир’я.

В ООН підтвердили, що колона вантажівок із допомогою була атакована з повітря 19 вересня, але неясно, чиї літаки здійснили удар. Внаслідок атаки були пошкоджені або знищені щонайменше 18 з 31 вантажівки ООН та Сирійського арабського Червоного Півмісяця, які прямували до важкодоступного міста Урм-аль-Кубра, де потребують допомоги близько 78 тисяч людей.

Спостережна організація «Сирійська обсерваторія з прав людини» заявила, що напад був здійснений сирійськими або російськими літаками. У цій організації стверджують, що зафіксували 35 ударів по Алеппо і навколо цього міста.

Представники адміністрації США назвали атаку на колону з гуманітарного допомогою серйозним ударом по перемир’ю, угода про яке була досягнута за посередництва Вашингтона і Москви.

Раніше 19 вересня сирійське урядове агентство SANA поширило заяву про припинення у Сирії перемир’я силами режиму президента Башара аль-Асада. У тексті заяви мовиться, що противники сирійського режиму скористалися перемир’ям для підготовки до нових нападів.

Ця заява була оприлюднена за кілька годин після того, як у Міністерстві оборони Росії назвали «беззмістовним» дотримання режиму припинення вогню у Сирії проурядовими силами, оскільки, за інформацією російської сторони, представники опозиції продовжують атаки.

«Зважаючи на те, що повстанці не дотримують режиму припинення вогню, ми вважаємо, що дотримання перемир’я проурядовими силами в односторонньому порядку є беззмістовним», – заявив 19 вересня представник Міноборони Росії Сергій Рудской.

У відповідь представник Державного департаменту США Джон Кербі заявив, що Вашингтон очікує від російської сторони роз’яснень у зв'язку із заявою сирійського командування. Він наголосив, що саме Росія взяла на себе відповідальність за дотримання Дамаском режиму припинення вогню.

Перемир’я у Сирії набрало чинності 12 вересня – після завершення у Женеві тривалих переговорів між головами дипломатичних відомств США та Росії Джоном Керрі та Сергієм Лавровим.

FACEBOOK КОМЕНТАРІ

XS
SM
MD
LG